Znakomicie spisali się uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Kiełczowie w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Dolnośląskiego w lekkoatletyce, które odbyły się w Zgorzelcu.
Na szyjach 12 osobowej reprezentacji zawisło aż 9 medali!
Julia Owińska, skok wzwyż – złoto
Daria Smolińska, sztafeta 4x100m/300m – złoto i srebro
Hanna Nowak, sztafeta 4x100m/skok w dal – złoto i brąz
Ewa Wilk, 1000m – srebro
Patryk Zimoch, 1000m – brąz
Maia Ottou, sztafeta 4x100m – złoto
Roksana Budzowska, sztafeta 4x100m – złoto
Świetnie spisali się również pozostali nasi reprezentanci: Dawid Żabski na 1000m, Zuza Kamińska na 100m, Ola Pazdej w skoku w dal, Roman Ihnatenko na 100m i Alicja Sówka na 600m.
Należy dodać, że kilka tygodni wcześniej reprezentacja dziewcząt SP Kiełczów, zdobyła również brązowe medale w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Dolnośląskiego, które także były rozgrywane w Zgorzelcu. Zarówno jedne, jak i drugie zawody odbyły się w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej klas VII-VIII.
Rewelacyjne wyniki nie byłyby możliwe bez odpowiedniej pracy szkoleniowej, a tą w znakomity sposób wykonała nauczycielka wychowania fizycznego w Kiełczowie p. Agata Bednarek-Krawczuk, w przeszłości lekkoatletka – reprezentantka Polski, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 r.
Gratulujemy wszystkim wspaniałej sportowej postawy i życzymy kolejnych sukcesów!