Nasi sportowcy znowu błyszczą w WOJEWÓDZTWIE!

Znakomicie spisali się uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Kiełczowie  w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Dolnośląskiego w lekkoatletyce, które odbyły się          w Zgorzelcu.

Na szyjach 12 osobowej reprezentacji zawisło aż 9 medali!

Julia Owińska, skok wzwyż – złoto

Daria Smolińska, sztafeta 4x100m/300m – złoto i srebro

Hanna Nowak, sztafeta 4x100m/skok w dal – złoto i brąz

Ewa Wilk, 1000m – srebro

Patryk Zimoch, 1000m – brąz

Maia Ottou, sztafeta 4x100m – złoto

Roksana Budzowska, sztafeta 4x100m – złoto

Świetnie spisali się również pozostali nasi reprezentanci: Dawid Żabski na 1000m, Zuza Kamińska na 100m, Ola Pazdej w skoku w dal, Roman Ihnatenko na 100m i Alicja Sówka na 600m.

Należy dodać, że kilka tygodni wcześniej reprezentacja dziewcząt SP Kiełczów, zdobyła również brązowe medale w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Dolnośląskiego, które także były rozgrywane w Zgorzelcu. Zarówno jedne, jak i drugie zawody odbyły się w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej klas VII-VIII.

Rewelacyjne wyniki nie byłyby możliwe bez odpowiedniej pracy szkoleniowej, a tą w znakomity sposób wykonała nauczycielka wychowania fizycznego w Kiełczowie p. Agata Bednarek-Krawczuk,   w przeszłości lekkoatletka – reprezentantka Polski, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Londynie   w 2012 r.

Gratulujemy wszystkim wspaniałej sportowej postawy i życzymy kolejnych sukcesów!

Ostatnia aktualizacja
13/06/2024
Data opublikowania
13/06/2024
Autor
administrator

Partnerzy