Okres wakacyjny to czas na egzaminy podnoszące kwalifikacje zawodowe nauczycieli.
W miesiącu lipcu br., 24 nauczycieli przystąpiło do egzaminu na awans zawodowy nauczyciela mianowanego przed komisją powołaną przez Wójta Gminy Długołęka. Wszyscy nauczyciele pomyślnie zdali egzamin, uzyskując tym samym awans na stopień nauczyciela mianowanego.
Stopień nauczyciela mianowanego z dniem 1 września 2024 roku otrzymują:
Przedszkole w Borowej – 2 osoby,
Przedszkole w Kiełczowie – 1 osoba,
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Długołęce – 10 osób,
Zespół Szkolno–Przedszkolny w Mirkowie – 1 osoba,
Szkoła Podstawowa w Kiełczowie – 6 osób,
Szkoła Podstawowa w Łozinie – 1 osoba,
Szkoła Podstawowa w Szczodrem – 2 osoby,
Szkoła Podstawowa w Wilczycach – 1 osoba,
W Kuratorium Oświaty we Wrocławiu odbywają się postępowania kwalifikacyjne na stopień nauczyciela dyplomowanego. Z naszej gminy do postępowania kwalifikacyjnego przystąpiło 7 nauczycieli.
Awans zawodowy to nie tylko dowód uznania i szacunku dla nauczycieli, ale także motywacja do dalszego rozwoju i podnoszenia kwalifikacji.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zdobycia kolejnego stopnia awansu zawodowego i życzymy satysfakcji z pracy, w niezwykle wymagającym zawodzie nauczyciela.